Produkcja

W początkowym okresie działalności firmy VetPlus produkcja była zlecana na zewnątrz. Jednak marzeniem właściciela była możliwość kontrolowania wszystkich etapów poprzez stworzenie własnej linii produkcyjnej

Własna linia produkcyjna

Na początku działalności firmy VetPlus produkcja odbywała się na zasadach outsourcingu. Założyciel firmy – David Haythornthwaite marzył, by wszystkie etapy produkcji odbywały się wewnątrz firmy.

”Jestem zdumiony, gdy czytam o firmach, którym doradza się wyprowadzenie produkcji na zewnątrz organizacji. Zrobiliśmy przeciwnie i nie mam wątpliwości, że to się opłaca. Własna linia produkcyjna daje nam mnóstwo korzyści, a najważniejsze z nich to elastyczność i kontrola jakości”.

Elastyczność

W szybko rozwijającej się firmie, takiej jak VetPlus, eksportującej do 36 krajów, ważne jest stałe dopasowywanie się do oczekiwań klientów.

Bywa, że w tym samym czasie otrzymujemy zamówienia na dużą ilość produktów, który musimy dostarczyć z opisem i oznakowaniem w kilkunastu różnych językach.

Naszym zadaniem jest udostępnienie produktu wszystkim dystrybutorom w jak najkrótszym czasie. Dzięki własnej linii produkcyjnej w Lytham potrafimy realizować takie zamówienia w czasie nie przekraczającym 3 tygodni.

Kontrola jakości

Rynek nutraceutyków jest wyjątkowy ze względu na funkcjonowanie na nim niezliczonej ilości substancji, w ogromnym stopniu różniących się od siebie jakością składników. Znalezienie wiarygodnych i sprawdzonych dostawców jest kluczową sprawą, równie ważną jak możliwość dokładnego przebadania przychodzących surowców oraz produktu końcowego. Nasz specjalnie do tego powołany instytut badawczy zapewnia właśnie taką pełną kontrolę jakości.

Najwyższe standardy

Jesteśmy dumni z posiadania  standardów kontroli, które zapewniają najwyższą jakość naszych produktów. Te surowe procedury badawcze obejmują wszystko, począwszy od zakupu surowca do testowania gotowych produktów.