Filozofia

Nie dążymy do tego, by być największą firmą. Chcemy być rozpoznawalni jako lider na rynku nutraceutyków weterynaryjnych, dając właścicielom zwierząt alternatywę dla wielomiesięcznego leczenia farmakologicznego.

Historia firmy VetPlus

Firma VetPlus została założona w 1995 przez Davida Haythornthwaite, obecnego właściciela firmy. David, który mieszkał w USA przez trzynaście lat spostrzegł rosnące w tym czasie zainteresowanie nutraceutykami weterynaryjnymi:

“Substancje produkowane w oczyszczonej lub wyodrębnionej formie, które są podawane doustnie w celu dostarczenia lub stymulacji produkcji surowców niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu”

Pionier

Mając wcześniejsze doświadczenie w branży rolniczej, wiedząc, że większość dobrych pomysłów przechodzi przez Atlantyk do Europy, David postanowił wrócić do Wielkiej Brytanii gdzie zaczął pracę nad własnymi produktami weterynaryjnymi. Implementując pierwotny koncept, jego firma stała się pionierem w brytyjskiej branży weterynaryjnej, a jego produkty zaczęły zdobywać coraz szersze uznanie w środowisku weterynaryjnym.

Jest wiele powodów sukcesu firmy VetPlus, ale w zasadzie są one zbudowane wokół dwóch kluczowych strategii:
1) Produkcja tylko najwyższej jakości produktów dla zwierząt
2) Sprzedaż wyłącznie przez lekarzy weterynarii

“Nie chcemy konkurować z wielkimi koncernami farmaceutycznymi ale chcemy być liderem w swojej dziedzinie, zapewniając właścicielom zwierząt domowych skuteczną i wiarygodną alternatywę dla leczenia farmakologicznego”.

Lider

Dzisiaj VetPlus jest zdecydowanym liderem na rynku brytyjskim będąc na dobrej drodze do realizacji pierwotnego celu swojego założyciela – osiągnięcia pozycji światowego lidera w dziedzinie nutraceutyków weterynaryjnych.