Historia firmy

Jesteśmy wielopokoleniową firmą rodzinną, która od początku istnienia zawsze stawiała na najwyższą jakość produktów.

Nasza historia

Kiedy po II Wojnie Światowej rozpoczęliśmy produkcję gipsu dentystycznego, jakość produktów wzbudziła uznanie środowiska lekarskiego w całej Polsce. Kierując się tą zasadą w kolejnych latach nasza firma rozpoczęła działalność również na rynku weterynaryjnym.

Początki firmy Fenix

Firma Fenix została założona przez Antoniego Przybyszewskiego, który przed II Wojną Światową prowadził aptekę w Nowym Tomyślu. Antonii zainspirowany przez środowisko farmaceutyczne, założył w 1945 roku swoją pierwszą fabrykę gipsu dentystycznego. Jego firma, dzięki wizjonerskiemu podejściu założyciela, w ciągu kilku lat zyskała zaufanie środowiska lekarskiego w całej Polsce.

W 1951 roku na skutek prowadzonej ówcześnie polityki, jego przedsiębiorstwo zostało przejęte przez państwo. Nie zrażając się, opracowane wówczas technologie produkcji Antonii zastosował w kolejnej fabryce produktów weterynaryjnych. Bogata historia przedsiębiorstwa związana była później z różnymi innymi rodzajami działalności – od produkcji przemysłowej po działalność w sektorze handlu i usług.

Sukcesy i rozwój

W następnym pokoleniu ojciec dzisiejszych właścicieli, Artur Zakrzewski, kontynuował rozwój firmy Fenix i konsekwentnie poszerzał zakres jej działalności.  Nasze zainteresowania związane z tradycjami rodzinnymi oraz zamiłowanie do zwierząt, zainspirowały Artura w 1995 roku do stworzenia działu jeździeckiego FenixHorse, a 15 lat później jego syn Piotr zdecydował się otworzyć i rozwinąć dział weterynaryjny.

Dywizja weterynaryjna FenixVet rozpoczęła swoją działalność w roku 2011 na terenie wielkopolski, a w kolejnych latach sukcesywnie rozszerzała dystrybucję w kolejnych województwach.